мај

Фестивал „Школска сцена“

Свечаном доделом награда и признања најбољим учесницима смотре, организованом у Великој сали Културног центра 20. мај 2019. године завршен је 13. Фестивал позоришног стваралаштва ученика основних и средњих школа са подручја општине Горњи Милановац.

„Школска сцена“ ове године окупила је на сцени више од 120 младих глумаца из Горњег Милановца, Каменице, Брезне, Такова и Брђана. Глумци су били из основних школа „Иво Андрић“, „Десанка Максимовић“, „Краљ Александар I“ „Таковски устанак, Економско – трговачке школе „Књаз Милош“ и ПУ „Сунце“. Изведено је 7 представа различитог жанра и позоришног израза, од којих је 6 било у такмичарском делу фестивала.

Представу „Солуци говоре“, ученика Економско – трговачке школе „Књаз Милош“, на сцену је поставила Весна Грбовић, наставник српског језика и књижевности у сарадњи са Гораном Вучковићем, вероучитељем.

Награде коју је ова представа и њени актери добили су следеће:

Најбоља представа – режија Весна Грбовић и Горан Вучковић

Најбоља мушка улога – Лазар Урошевић, (улога Чедомира)

Најбоља женска улога – Александра Вербић (улога Мајке)

Похвале за глумачко умеће – Марко Писковић, Алекса Павлица и Саво Милошевић.