мај

Екскурзија други разред 2018/2019

Е К С К У Р З И Ј А

другог разреда школске 2018/19. године

Тродневна екскурзија за ученике другог разреда је успешно изведена од 19. до 21. априла 2019.године.

МАРШУТА:  Горњи Милановац-Београд – Смедерево – Пожаревац – Голубац – Лепенски вир – Зајечар – Раваница- Горњи Милановац

Обишли смо Калемегдан, Београдску тврђаву,Кнез Михаилову улицу и Народну скупштину. Пут смо наставили ка Смедереву и посетили Смедеревску тврђаву. Пут смо наставили ка манастиру Тумане и Голубачкој тврђави. Посетили смо археолошко налазиште Лепенски вир, а затим смо панорамски разгледали Ђердапску клисуру и хидроелектрану Ђердап. Екскурзија је допуњена посетом Неготину, где смо обишли Главни трг и кућу хајдук Вељка Петровића. Трећег дана екскурзије смо посетили Зајечарски музеј, Феликс Ромулијану и  манастир Раваницу.