дец

Немачка 2018.

С обзиром на дугогодишњу сарадњу наше школе са школом Berufskolleg Geldern des Kreises Kleve из Немачке, ове године, у периоду од 19. до 23. новембра, у посету је било 13 ученика наше школе. Домаћини су нам били ученици ове пријатељске школе.

Првог дана, по слетању на аеродром у Дортмунду, наставили смо аутобусом до Гелдерна и отишли у обилазак школе. Упознали смо наше домаћине и на ручку се спријатељили с њима. Када смо завршили са предвиђеним активностима, отишли смо у разгледа

ње града.

Наредног дана ишли смо у посету Келну. Провели смо леп дан упознајући њихову културу и храну.

Трећег дана, у поподневним сатима, ишли смо у посету компанији „Lemken“, која је водећа европска компанија за производњу прикључних машина за обраду земљишта, машина за сетву и негу.

Последњег дана били смо на Божићном вашару и провели време са нашим другарима из Немачке.

Ово је било једно прелепо проведено време, стекли смо нове пријатеље, нова искуства, упознали нову културу и договорили се са нашим другарима да ћемо већ овог лета наставити да правимо нове заједничке успомене.

Татјана Ратковић, IV2