апр

Извештај са екскурзије

И прваци били на дводневној и поучној екскурзији Као и сваке године, наша школа је организовала екскурзије за све ученике, па и за прваке. Екскурзија је реализована 8. и 9. априла 2017. године. Посетили смо северни део Србије, где смо имали прилику да се упознамо са мало другачијом културом од наше и нама непознатим местима из тога краја. Обишли смо више градова и „прошетали” од Сремских Карловаца па, северно, све до Суботице. На разним историјским местима смо слушали легенде и занимљивости које их карактеришу. Ноћили смо у хотелу „Дуга”, који је удаљен неколико километара од центра Новог Сада. После вечере нам је била приређена журка, и трајала је до поноћи. Професори су се побринули да током ноћи у хотелу не буде галама, да не би било ометања особља и других гостију. Дозволили су дружење по собама, које је трајало до ране зоре. После преспаване, или за неке непреспаване ноћи, чекао нас је доручак, а затим смо кренули даље. Обилазили смо разна места која су била занимљивог карактера. Уживали смо у веома укусном ручку на Палићу. Са задовољством смо провели неколико сати у Зобатници. Код куће смо били већ у недељу, око 20:30 часова. Пуни утисака!

Извештај написала:

Наташа Илић