дец

Екскурзија из угла ученика

😁Екскурзија из угла ученика

Кад смо кренули, прва станица нам је била Скопље. Нажалост имали смо веома мало времена, али смо га ипак, највише искористили у сликању и разгледању тог прелепог града. Једна од занимљивости из Скопља била нам је та када су нам два друга радознало отишли у једну веома скупу радњу и питали продавачицу за цену тренерке и када им је она одговорила која је цена, њих двојица су само уз осмех изашли из радње. Када смо увече стигли у Паралиу, били смо веома уморни, али увек расположени за дружење. После вечере смо, нас десеторо, отишли до плаже и да разгледамо град. Углавном нам се свидео, мада нисмо га могли скроз упознати, јер скоро нико осим нас није био ту. Ујутру, после доручка, кренули смо у Солун. Град је прелеп, са доста људи и доста продавница. По нашем мишљењу, опет смо имали мало времена да све разгледамо. Прво смо обишли Српско гробље иу цркву Светог Димитрија, а после тога смо имали слободно време. Највише времена смо потрошили у тражењу познатих продавница и сликању, наравно. Обишли смо доста тога, али оно најважније нисмо, заслугом нашег водича. За следећи пут ћемо знати да акоп још који пут одемо у Солун, прво где ћемо отићи то је фабрика кожних јакни. Уместо што смо дали 4 евра за Starbucks кафу, боље да смо појели два гироса, који је стварно одличан. Упознали смо се са тим да људи из Солуна не знају баш најбоље енглески језик али су и поред тога били љубазни и гостопримљиви да нам што боље објасне где се шта налази. Увече смо се вратили у Пралију на вечеру и после вечере смо се спремали за журку. На журци смо се добро провели, а и имали смо одличан поглед на море из дискотеке Omilos. После журке смо се вратили у хотел и тамо наставили дружење. Следеће јутро смо отишли на Метеоре. Пре него што смо се попели на Метеоре, отишли смо у радионицу икона. Тамо су нам показали више начина како се долази до икона. Како смо се све више приближавали Метеорима, наше одушевљење тим призором је било све веће. Тамо смо имали доста тога да видимо и на свакога од нас Метеори су оставили дубок утисак. Када смо се вратили у Паралију, пуни утисака, вечерали смо и отишли смо на плажу, где смо били цело вече. Упознали смо се са вршњацима из Београда и са њима смо разменили утиске о Грчкој. Ујутру смо се пробудили доста раније како би отишли на плажу и видели излазак сунца. После тога смо се вратили у хотел и упутили смо се ка граду Катерини. Тај град је најмање утисака оставио на нас, јер нисмо имали нприлике да га боље видимо. После Катерина, упутили смо се ка Србији.

Ова екскурзија ће нам остати у лепом и дугом сећању.

Ученици одељења III4